Trofeum Królów pojechało do Warszawy

Trzecie podejście i trzecie zwycięstwo Skry Warszawa. Juvenia Kraków mimo zaangażowania w grze ofensywnej nie zdołała odebrać rywalom Trofeum Królów, o które oba zespoły walczą w bezpośrednich pojedynkach. Niedzielny pojedynek zakończył się zwycięstwem gości i wynikiem 29:45 (12:33).

Początek meczu nie był dla gospodarzy najlepszy. Błędy w obronie sprawiły, że Skra dość szybko zdobyła jedno, drugie, a potem trzecie przyłożenie wychodząc na prowadzenie 19:0. Wtedy przyszła odpowiedź Rafała Lewickiego, który złapał piłkę po kopie na skrzydło Mateusza Polakiewicza, minął dwóch rywali i popędził na pole punktowe. Skra szybko odskoczyła na kolejne siedem punktów, ale jeszcze przed przerwą, po ładnej, kontynuacyjnej akcji młyna gospodarzy, na pole punktowe wpadł Jerzy Głowacki.

W drugiej odsłonie obraz gry nieco się zmienił. To krakowianie częściej byli w ataku i raz po raz doskakiwali do rywala, ale nie byli w stanie zbliżyć się na mniej niż 14 punktów. Goście kontrolowali przebieg starcia i choć przegrali drugą połowę 12:17, to z całego meczu wyszli zwycięsko. Warto jednak odnotować akcję, w których punktowali krakowianie, ponieważ aż pięciokrotnie znaleźli drogę na pole punktowe rywali, co dało im cenny punkt bonusowy.

Trzecie przyłożenie padło po młynie dla Skry. Juvenia mocno pchnęła, odebrała rywalom piłkę, szybki rozegrała ją na zamkniętą i tam na pole punktowe wpadł Mateusz Polakiewicz. Kilkanaście minut później czwarte przyłożenie, dające bonus zdobył Bartłomiej Janeczko, wykańczając akcję, którą zainicjowała formacja młyna. Ostatnia piątka była autorstwa Bartłomieja Skocznia, który nakrył obronny kop Jędrzeja Nowickiego i zdobył punkty.

W kolejną niedzielę Juvenię czeka ostatni akcent ligowych zmagań w tym sezonie. W meczu ostatniej kolejki Smoki podejmą Lechię Gdańsk w niedzielę 20 czerwca o 14:00.

Juvenia Kraków - Skra Warszawa 29:45 (12:33)
Juvenia: Rafał Lewicki 9, Jerzy Głowacki 5, Mateusz Polakiewicz 5, Bartłomiej Janeczko 5, Bartłomiej Skoczeń 5
Skra: Daniel Gdula 20, Arkadiusz Janeczko 10, Paweł Pasicznik 5, Violeti Kolo 5, Palu Fihaki 5

Juvenia: Jakub Kijak (Krzysztof Pszyk 53'), Jerzy Głowacki, Andrzej Matsiuk (Marcin Siemaszko 48'), Krzysztof Gola, Juan van der Westhuizen, Marcin Morus, Jakub Syska, Maciej Dorywalski, Paweł Warzecha, Mateusz Polakiewicz, Rafał Lewicki, Patryk Sakwa (Bartłomiej Skoczeń 64'), Bartłomiej Janeczko, Jakub Rapacz, Maciej Sokołowski (Dariusz Janik 48').

Skra: Daniel Kosiorek (Jakub Słowik 56'), Maciej Maciejewski (Konrad Prządka 74'), Kamil Wiecaszek (Tomasz Gołąb 56'), Arkadiusz Janeczko (Michał Kępa 48'), Bercho Botha, Maciej Kacprzak (Maciej Matusewicz 64'), Mateusz Gołuchowski, Jan Cal, Ksawery Struss (Karol Król 48'), Daniel Gdula, Paweł Pasicznik (Daniel Żółkowski 64'), Palu Fihaki, Kamil Matusiak, Violeti Kolo, Jędrzej Nowicki.