Smoki na plaży

W ostatni dzień lipca, na plaży obok słynnego Monciaka odbyła się kolejna edycja turnieju Sopot Beach Rugby. Juvenia Kraków przywiozła do Trójmiasta aż trzy składy, a największy sukces odniosły panie, zajmując trzecie miejsce w turnieju kobiet.

Wyjazd nad Bałtyk miał dla Smoków głównie aspekt integracyjny. Na starcie okresu przygotowawczego miał wprowadzić trochę rozluźnienia i zabawy przed trudami nowego, intensywnego sezonu. Mimo to nikt nie zamierzał odpuszczać. Włącznie z Beach Dragons, czyli drużyną krakowskich dziennikarzy, która już po raz drugi przyjechała do Sopotu. W turnieju amatorskim zmierzyli się z Mafią Wołomin, Sopot Beach Rugby Team, i HK Dresden. Zwyciężyła drużyna z Wołomina, która mimo statusu amatora uczestniczyła na wszystkich dziewięciu turniejach Sopot Beach Rugby. Drugie miejsce przypadło drużynie organizatora SBR Teams, na trzecim miejscu uplasowali się piłkarze ręczni z Drezna, a stawkę zamknęła okrzyknięta najbardziej zabawową ekipą - Beach Dragons z Krakowa złożona z kobiet, mężczyzn i dzieci.

Wśród kobiet wystąpiło 6 drużyn, zagrano systemem każdy z każdym. Na pierwszym miejscu znalazła się drużyna Legii Warszawa, która po raz trzeci z rządu turniej SBR wygrała z kompletem zwycięstw. Najbardziej zacięte mecze stoczyła z drugą drużyną turnieju Latvijas RF wygrywając 4:2 i zdobywcą brązowych medali Juvenią Kraków, którą pokonała 6:3.

W turnieju męskim Smoki również twardo walczyły, sięgając ostatecznie po piąte miejsce! Turniej mężczyzn zgromadził najliczniejszą stawkę 16 drużyn. Po rozgrywkach grupowych (4 grupy po 4 drużyny, grano każdy z każdym) dwie pierwsze drużyny z każdej grupy grały o miejsca 1-8, kolejne o miejsca 9-16 systemem brazylijskim. Po blisko pięćdziesięciu meczach drużyna Posnanii pokonała w półfinale 7:3 drużynę Venezolanders. W drugim półfinale The Imports zwyciężyła Banitów 9:1. W meczu o trzecie miejsce Banici Poznań po bardzo twardej grze minimalnie 4:3 zwyciężyli Wenezuelczyków. W wielkim finale zwycięzcy dwóch ostatnich turniejów Posnania Poznań musiała uznać wyższość drużyny złożonej z zawodników Południowej Afryki i gracza Nowej Zelandii, którzy występują w polskiej Ekstarlidze. The Imports wygrało wynikiem 5:1.

źródło: Juvenia/pzrugby.pl