Rugbistki Juvenii mistrzyniami Europy U18

Laura Uroda i Katarzyna Wodarka zdobyły z reprezentacją Polski do lat 18, tytuł mistrzyń Europy juniorek w rugby 7. Zawody odbywały się w Gdańsku, a biało-czerwone okazały się niepokonane!

W pierwszym dniu turnieju nasze zawodniczki zmierzyły się z reprezentacjami Turcji, Łotwy oraz Szwecji i pomimo niewiadomej, jaką była forma przeciwniczek, poradziły sobie nadspodziewanie dobrze kończąc te spotkania wysokimi wygranymi:
Polska v Turcja 46:0 (17:0), punkty: Druzgała 26, Sadowska 10, Morus 5, Szynawa 5.
Polska v Łotwa 38:0 (19:0), punkty: Druzgała 18, Morus 10, Rawecka 5, Sadowska 5.
Polska v Szwecja 51:5 (22:5), punkty: Druzgała 21, Morus 5, Starowicz 5, Stokowska 5, Sulisz 5, Szynawa 5, Wójcik 5.

Drugi dzień rywalizacji rozpoczęliśmy od meczu z reprezentacją Węgier, pewnie wygrywając z tym niełatwym przeciwnikiem:
Polska v Węgry 38:17 (19:7), punkty: Druzgała 23, Sulisz 10, Wójcik 5.
Po tym meczu wiedzieliśmy już, że aby wygrać turniej musimy pokonać następnego rywala, którym była reprezentacja Niemiec. Nasze zachodnie sąsiadki miały również same zwycięstwa na koncie i prezentowały wysoki poziom. Spotkanie to przyciągnęło na trybuny najwięcej publiczności, a najgłośniejszą grupą były oczywiście nasze „świeżo upieczone” wicemistrzynie Europy, które żywiołowo dopingowały młodsze koleżanki. A doping się przydał, bo po prawdziwym horrorze jakim był ten mały finał to właśnie Polki wzniosły ręce w geście triumfu:
Polska v Niemcy 12:5 (5:5), punkty: Druzgała 7, Wójcik 5.
W ostatnim meczu nasze zawodniczki tylko podkreśliły swoją dominację w turnieju pewnie wygrywając z sąsiadkami zza wschodniej granicy:
Polska v Litwa 50:0 (26:0), punkty: Druzgała 15, Szynawa 10, Morus 5, Rawecka 5, Sadowska 5, Szafaryn 5, Wójcik 5.

Reprezentacja Polski Kobiet U18 bezapelacyjnie uplasowała się na pierwszym miejscu w Mistrzostwach Europy Trophy uzyskując awans do najlepszej 12 w Europie! Brawo dziewczyny! Wiele lat pracy i poświęcenia wielu osób wreszcie przynosi efekt. Tak dobrego roku dla kobiecego rugby nie było jeszcze w historii tego sportu w Polsce.

Źródło: pzrugby.pl