Okazałe zwycięstwo drugiej drużyny

W meczu szóstej kolejki II ligi rugby, rezerwy Juvenii Kraków pokonały Miedziowych Lubin 121:7 (52:7). Tym samym zespół z kompletem zwycięstw i punktów bonusowych zajmuje pozycję lidera na najniższym szczeblu rozgrywek

Początek meczu dawał gościom nadzieję, na bardziej wyrównane zawody. Rozprężenie i proste błędy w obronie sprawiły, że choć gospodarze kontrolowali przebieg gry, to Miedziowi zdołali znaleźć drogę na pole punktowe i zdobyć cenne przyłożenie. Potem jednak Smoki wyraźnie złapały wiatr pod skrzydła i z każdą minutą ich przewaga była bardziej wyraźna.

Starcie z 44 punktami na koncie zakończył Rafał Lewicki, a sześć przyłożeń zanotował Dariusz Janik. Dwa razy na polu punktowym meldował się także Jakub Sajdak. Dla Rafała i Dariusza był to ważny występ, ponieważ obaj walczą o miejsce w składzie ekstraligowej drużyny i każde minuty spędzone na boisku budują ich doświadczenie.

Juvenia pozostaje liderem II ligi z kompletem pięciu zwycięstw. Niestety zgodnie z regulaminem, rezerwy Smoków nie mogą awansować do I ligi, gdyż zgodnie z zapisami wprowadzonymi w 2020 roku, dwie drużyny z tego samego klubu musi rozdzielać bufor jednego poziomu rozgrywek.