Juvenia odpoczywa, Havirov gra jako faworyt

Najbliższy weekend w polskim rugby został poświęcony na przygotowania kadry narodowej na wybrzeżu. A ponieważ Puchar Polski jeszcze się nie rozpoczął Salwator Juvenia oraz inne pierwszoligowe drużyny mają w ten weekend wolne. Nie wszyscy jednak zawodnicy z Krakowa będą odpoczywać w sobotę. Cztery Smoki znów pojadą wesprzeć naszych przyjaciół z Havirova w czeskiej I lidze. Tym razem, na własnym terenie, przyjdzie im się zmierzyć z niżej notowaną piętnastką, JIMI RC VYŠKOV i wszyscy kibice oczekują zwycięstwa gospodarzy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00, a relacja tego samego wieczora.

Tymczasem, jako ciekawostka, relacja z ostatniego meczu, ze strony klubowej RC Havirov:

Dragon byl nad naše síly, dělal méně chyb, hrál kompaktněji a kolektivněji. Stále také doplácíme na nedostatek hráčů. Potěšitelné však je, že to mužstvo nebalí, ani když výrazně prohrává. Pro zápasy s relativně slabšími soupeři, které budeme mít v následujících týdnech, je to potěšitelný poznatek.

DRAGON BRNO vs RC HAVÍŘOV 41:22

Brno 13.9.2008 - Hráči Dragonu nastoupili do hry velmi sebevědomě a od úvodního výkopu se nás snažili dostat pod tlak, ale po chybě na polovině hřiště byli potrestáni trestným kopem a od 8.minuty prohrávali, Aleš Kloda z velké vzdálenosti kop proměnil. Od této chvíle se však domácí nastěhovali téměř na celý zbytek poločasu do obranné zóny našeho týmu. Díky lepší fyzičce, větší sehranosti roje a také trochu díky silnému větru v zádech to pro ně nebylo nijak obtížné.

Již v 11.min Dragon vyrovnal z TK za ofsajd před naší brankou. V 15.min. měli domácí trestný kop na půlicí čáře, přesunuli hru kopem do autu před naše brankoviště a po vhození z autu zahráli svou klasiku – řadu maulů, které zahráli skutečně skvěle a se kterými si naši nebyli schopni poradit. Za ofsajd pak byli potrestáni TK, domácí rychlým rozehráním eliminovali naši obranu, lehce položili a po konverzi vedli 10:3.

V první půli jsme se dostali na soupeřovu stranu hřiště jen dvakrát, poprvé v 8.minutě, podruhé ve 34. min., kdy jsme po jednom z mála dobrých pokusů zastavit soupeřův maul získali míč, následoval překop až do soupeřovy dvaadvacítky, kde míč skončil v autu. Po jejich nepovedeném rychlém vhození z autu jsme míč opět získali pod kontrolu a scházelo jen pár centimetrů ke skórovaní. Jenže nepřipravenost některých hráčů nás zbavila míče. Po našem výkopu následovala řada překopů na jedné i druhé straně, ale opět zabodovali domácí pětkou a konverzí. Takže ve 39.min se stav měnil na 17:3 a tak skončil i poločas.

Úvod druhé půle také jsme opět nezvládli a kupili chybu za chybou a tak hned po prvním mlýnu a dobře zahraným maulem domácí zvýšili na 22:3
Podobná situace se opakovala v 51.min. a skóre se zase navýšilo na 27:3. Naši to přesto nevzdávali, častěji se dostávali na polovinu soupeře a dokonce párkrát pohrozili docela zdařilými výpady, které však většinou končily individuálními chybami našich hráčů. Problém také byl, že jsme málo využívali kolektivního pojetí hry, kterým se prosazoval Dragonu.

V 61.min. se našim podařilo vyhrát aut ve dvaadvacítce Dragonu, klasicky jsme rozehráli postupný útok až na křídlo a Bastl položil, Tieber ho však zbytečně po položení atakoval a šel si na 10 minut odpočinout. Následný kop po pětce Aleš Kloda nedal a stav se tedy změnil jen na 27:8. Desetiminutovou přesilovku jsme skvěle využili – domácí jsme zatlačili do obrany, vyhráli mlýn před jeho brankou, vazač Macháček vynesl, uvolnil T.Rapanta a ten prorazil. A.Kloda lehce proměnil kop a upravil na 27:15.

Zdálo se že se naši chytli a zápas ještě zdramatizují, bylo v jejich možnostech, nebýt individuálních chyb, ovšem Brno žádné drama nepřipustilo. Hned využilo chyby Olšanského, který místo aby míč z výkopu rozehrál nabíhajícím spoluhráčům sám chtěl proniknout vpřed, jenže s nulovým důrazem. A tak se stalo, že zůstal na místě a soustředil bránící soupeřovy hráče ke skrumáži. Naši sice míč udrželi a přihráli Ondrovi Klodovi, který se ovšem dostal pod tlak, poslal zpětnou přihrávku spoluhráči, ale do přihrávky vběhl jeden z nejtěžších soupeřových hráčů Buryánek. Byl sice ještě před brankovou čárou složen, ale Richtera, kterému v pádu přihrál, se už nikomu zastavit nepodařilo. Soupeř ve 27.min. vedl 34:15.

Domácí pokračovali v kombinacích a průnicích do naší obrany, při kterých se navzájem hráči roje i útoku podporovali. Ve 32.min. domácí po přesných přihrávkách rozebrali naši obranu a zvýšili náskok už na 41:15. Naši se nepoložili a stále se snaží. Za snahu mohli být ve 38.min.odměněni pěknou pětkou, když po průniku mohl podruhé skórovat Rapant, ale nezvládl finální zpracování míče před soupeřovou brankou. Zato o minutu později po špatném odkopu soupeře, se přece jen podařilo bodovat, křídlo Cyganikem svým sprintem po levém křídle překvapil všechny. Následným kopem po pětce dal Aleš Kloda výsledku konečnou podobu.

Poločas 17:3 * pětky 6:3 * rozhodčí: Šustek - Kohout, Wognitsch * ŽK Tieber – Dragon * 158 diváků