Ekstraliga Rugby: Juvenia kontra wzmocniona Arka

W meczu trzeciej kolejki Ekstraligi Juvenia Kraków podejmuje Arkę Gdynia. Goście dość niespodziewanie pokonali przed tygodniem Pogoń Siedlce, jednak Smoki mają tylko jeden cel: zwycięstwo z punktem bonusowym. Gdynianie wzmocnili się w okresie transferowym i mają większe ambicje niż miejsce „w ogonie” ligowej stawki, więc szykuje się zacięty pojedynek.

Arka to relatywnie młody, ale już utytułowany klub rugby. Ma na koncie cztery mistrzostwa Polski. Ostatnie trofeum wywalczyli w 2015 roku. Od niego zaczął się kryzys zespołu, który trwa do dziś. Gdynianie chcą to jednak zmienić i przed sezonem dokonali kilku istotnych wzmocnień.

– Jest to z pewnością silniejszy zespół, niż w poprzednim sezonie. Grają poprawnie i mogą stanowić zagrożenie dla każdego w lidze. Na pewno trzeba będzie odciąć od gry ich liderów. Choćby Anton Szaszero to nieprzewidywalny zawodnik o ogromnym potencjale. W zeszłym roku wypunktował nas z podstawki, grając jeszcze w barwach Pogoni Siedlce. Będziemy musieli więc uważać, by nie robić karnych na swojej połowie – komentował trener Konrad Jarosz.

Juvenia przystąpi do tego meczu w bardzo podobnym zestawieniu, jak to, w którym wygrała wyjazdowy mecz z Budowlanymi Lublin. Do gry z powodu kontuzji wciąż nie może wrócić Jan Krawiec, a w zestawieniu nadal brakuje Artura Bryla. Nie wiadomo również, czy zdolny do gry po urazie mięśnia dwugłowego będzie kapitan Bartłomiej Janeczko. – Będzie to optymalne na chwilę obecną zestawienie – powiedział szkoleniowiec Smoków. – Drużyna od zeszłego roku uległa przemodelowaniu, ale nadal ma ogromny potencjał i te same ambicje – podkreślił.

Krakowianie nie przegrali jeszcze meczu w tym sezonie. Na inaugurację zremisowali z Orkanem Sochaczew, a następnie pokonali Budowlanych Lublin. Tę passę oraz trzecie miejsce w tabeli Ekstraligi będą chcieli podtrzymać w niedzielnym starciu z Arką. – Gramy o zwycięstwo z punktem bonusowym. Choć Arka ma groźny atak, myślę że to właśnie gra otwarta będzie naszą siłą w tym meczu. Liczę też, że młyn zdominuję formację rywali, bo wiem, że ich na to stać – zakończył Jarosz.

Juvenia Kraków – Arka Gdynia
Niedziela 30.08.20202
godz. 13:00
ul. Na Błoniach 7

Fot. Marta Jarecka