Ekstraliga Rugby: Juvenia chce przerwać złą passę

Powrót na boiska Ekstraligi w nowym roku nie był łatwy dla rugbistów Juvenii. Smoki rozegrały dwa przyzwoite mecze z trzecią i czwartą drużyny tabeli, a następnie zupełnie nie popisały się w Sochaczewie podczas starcia z Orkanem. Teraz podopieczni Konrada Jarosza chcą sobie odbić trzy przegrane i wrócić na właściwą ścieżkę. Pierwszym krokiem ma być mecz z Edach Budowlanymi Lublin w Krakowie.

W trwającym sezonie Ekstraligi, rugbiści Juvenii Kraków wygrali dwa mecze – wyjazdowy z Edach Budowlanymi Lublin oraz na własnym boisku ze Spartą Jarocin. Właśnie pierwsza z wymienionych drużyn przyjeżdża w sobotę pod Wawel, dlatego Smoki już ostrzą sobie zęby na twardą walkę o zwycięstwo nad rywalami ze wschodniej części Polski.

Faworyta najbliższego starcia trudno jednak wskazać. Budowlani przez zimę pozyskali kilka wzmocnień – zwłaszcza w formacji młyna. Do Lublina przyjechali posiadający bardzo dobre warunki fizyczne zawodnicy z Zimbabwe, Namibii i Danii. Te wzmocnienia odmieniły zespół na tyle, że przed tygodniem pokonał na własnym boisku czwartą drużynę Ekstraligi – Pogoń Siedlce. Była to pierwsza niespodzianka tej wiosny, a jej autorzy z pewnością spróbują pójść za ciosem.

Tymczasem w obozie Juvenii wciąż niepewnych występu jest czterech kluczowych zawodników. Krzysztof Gola, Michał Jurczyński i Mateusz Polakiewicz leczą podkręcone stawy skokowe, a Jakub Syska w ostatnim meczu z Orkanem Sochaczew doznał kontuzji łokcia. Wciąż nie wiadomo, czy będą do dyspozycji trenera Konrada Jarosza.

- W przypadku tego meczu w zasadzie nie mamy wyjścia. Musimy wygrać. Mieliśmy po ostatniej przegranej dłuższą rozmowę z drużyną. Szukaliśmy wspólnie powodów słabszej dyspozycji w Sochaczewie, a potem mocno wzięliśmy się za trening obrony. Mamy nadzieję, że to przyniesie oczekiwane efekty, a drużyna wreszcie pokaże, że potrafi wykorzystać swój potencjał – podkreślił trener Konrad Jarosz.

Juvenia Kraków – Edach Budowlani Lublin
Sobota 27.03.2021 g. 15:30