Złote juniorki znów najlepsze!

W minioną niedzielę juniorki Juvenii Kraków rozpoczęły nowy sezon, w którym będą bronić tytułu Mistrzyń Polski U16. Z pierwszego turnieju w Sochaczewie, młode Smoczyce wróciły ze zwycięstwem, choć nie przyszło ono tak łatwo jak w poprzednim sezonie.

Jak się okazało, po zmianie roczników, Juvenia była w niedzielę najmłodszą drużyną w całej stawce rywalizujących ekip. Mimo to, młode zawodniczki z Krakowa zaczęły rywalizację od pewnego zwycięstwa z Ogniwem Sopot 31:0. Po tym meczu przyszedł czas na zimny prysznic i remis z Budowlanymi Łódź 19:19. Drużyna zareagowała właściwie. Zmotywowana przystąpiła do pojedynku z Tygrysicami Sochaczew, wygrywając 25:0.

Taki stan rzeczy oznaczał, że o zwycięstwie w turnieju zadecyduje pojedynek z Atomówkami Łódź, które pewnie wygrały wszystkie swoje mecze bez straty choćby jednego przyłożenia. - Po pełnym dramaturgii spotkaniu zdobywamy punkty w ostatniej akcji meczu, które dają nam zwycięstwo 19:14. Dziewczyny pokazały charakter i wielkie serce do gry. Biorąc pod uwagę wcześniejszy przebieg turnieju nie byliśmy tym razem faworytem do zwycięstwa - podsumował trener młodych rugbistek Łukasz Kościelniak.

- Na pochwałę zasługuje cała drużyna. W turnieju miała momenty bardzo dobrej gry przeplatane wieloma prostymi błędami, jednak w kluczowym momencie potrafiła w pełni zrealizować założenia taktyczne - zakończył szkoleniowiec Juvenii i selekcjoner juniorskiej reprezentacji kobiet.

W turnieju wystapiły: Marta Morus (kapitan), Julia Druzgała, Laura Uroda, Laura Szarek, Anna Nawara, Aneta Olejniczak, Katarzyna Wodarka, Donata Uliczka.
Trenerzy Łukasz Kościelniak i Piotr Sadowski.