Srebrne Smoczyce

Rugbistki Juvenii Kraków rozpoczęły sezon z wysokiego "C". Na otwarcie rundy wiosennej, w turnieju o Puchar Polski zajęły drugie miejsce, ustępując tylko dominującym w rozgrywkach żeńskiego rugby Biało-Zielonym Ladies Gdańsk.

W Łodzi krakowianki rozegrały trzy spotkania kwalifikacyjne, już na dzień dobry mierząc się z Ladies Gdańsk. Po niezwykle wyrównanym i zaciętym pojedynku, Smoczyce minimalnie uległy 17:21. Dobra postawa w meczu otwarcia miała pozytywny wpływ na kolejne starcia. Nasza drużyna najpierw pokonała AZS AWF Warszawa Rugby Kobiet 26:12 a następnie Łódzkie Rugby Kobiet KS również 26:12. (Zespół ten tworzą połączone drużyny BBRC i KS Budowlanych Łódź).

Smoczyce awansowały do wielkiego finału, a tam... ponownie trafiły na Biało-Zielone Ladies Gdańsk i tym razem musiały uznać ich wyższość. Mimo twardej walki do ostatnich sekund pierwsze miejsce w turnieju i tym samym Puchar Polski powędrował na Pomorze.

- Dzięki udziałowi w Pucharze Polski wiemy na czym skupić uwagę podczas kolejnych treningów przed Mistrzostwami Polski - podsumowała Magda Korona, grająca trener żeńskiej drużyny Juvenii Kraków.