Rugbistki ze srebrem Pucharu Polski

Rugbistki Juvenii Kraków rozpoczynają wakacje w bardzo dobrych humorach. Na zakończenie sezonu wywalczyły srebrne medale w zawodach Pucharu Polski w Gietrzwałdzie. Trofeum powędrowało do mistrzyń Polski - Biało-Zielonych Ladies Gdańsk. Najlepszą zawodniczką ofensywną została wybrana nasza rugbistka - Paulina Łatak

Podopieczne Piotra Sadowskiego rozpoczęły zmagania od trudnego starcia z Biało-Zielonymi, które po raz kolejny w tym sezonie były poza zasięgiem krakowianek. W eliminacjach Smoczyce uległy również AZS AWF Warszawa 10:33 i pokonały KS Rugby Gietrzwałd 39:5.

W półfinałach Juvenia nie pozwoliła już zaskoczyć się warszawiankom i tym razem triumfowała 24:19, awansując do wielkiego finału. Tam nasza drużyna postawiła twardy opór mistrzyniom Polski, ostatecznie przegrywając 7:28.

- W turnieju wzięły udział cztery drużyny i choć nasza gra odbiegała od poziomu, jaki prezentowaliśmy w cyklu Grand Prix, dziewczynom należą się wielkie brawa. W przeciwieństwie do wielu innych ekip wygospodarowały czas, walczyły z ambicją, determinacją i w pełni zasłużyły na srebrne medale - powiedział Piotr Sadowski.

Szkoleniowiec żeńskiej drużyny Juvenii pożegnał się tym samym ze swoimi podopiecznymi. - Po raz pierwszy poprowadziłem tę drużynę właśnie podczas turnieju w Gietrzwałdzie. Graliśmy wówczas w klasie B i wywalczyliśmy 5. miejsce - co było sporym zaskoczeniem i osiągnięciem. Teraz zamykam koło, żegnając się z dziewczynami zdobyciem srebra Pucharu Polski w tym samym mieście. Cieszę się, że mogłem prowadzić tę drużynę i życzę jej dalszego rozwoju - powiedział Piotr Sadowski, który dwukrotnie doprowadził Smoczyce do 4. miejsca w cyklu mistrzostw Polski.

Teraz Biało-niebieskie czeka niemal dwumiesięczna przerwa, bo do gry powrócą we wrześniu, wraz ze startem nowego sezonu rozgrywek o mistrzostwo Polski.

Wyniki:
KS Rugby Gietrzwałd v AZS AWF Warszawa 5:21
Biało-Zielone Gdańsk v Juvenia Kraków 36:0
Biało-Zielone Gdańsk v KS Rugby Gietrzwałd 35:0
Juvenia Kraków v AZS AWF Warszawa 10:33
Juvenia Kraków v KS Rugby Gietrzwałd 39:5
Biało-Zielone Gdańsk v AZS AWF Warszawa 49:14

Półfinały 1-4, 2-3
Biało-Zielone Gdańsk v KS Rugby Gietrzwałd 61:0
AZS AWF Warszawa v Juvenia Kraków 19:24

Finał
Biało-Zielone Gdańsk v Juvenia Kraków 28:7

MVP turnieju - Halina Maliszewska (Biało-Zielone)
Najlepsza obrona - Katarzyna Śleszyńska (KS Rugby Gietrzwałd)
Najlepszy atak - Paulina Łatak (Juvenia Kraków)