Rugbistki zaczęły od podium

Nowy sezon rozgrywek kobiecego rugby zainaugurował turniej w Gietrzwałdzie. Nasze rugbstki zagrały doświadczonym składem seniorek, wzmocnionym aż o trzy juniorki (roczniki 2001 i 2002). To połączenie dało bardzo pozytywny rezultat.

Najpierw Smoczyce stoczyły bardzo wymagające mecze grupowe z Black Roses Posnania (7:35), RC Legia Warsaw - Women (5:10) i Biało Zielonymi Ladies Gdańsk (35:0). Te pojedynki pozwoliły testować różne ustawienia i założenia taktyczne na decydujące spotkania. Ponieważ po męczącej fazie grupowej krakowianki czekał jeszcze mecz o 3. miejsce – najważniejszy tego dnia i ponownie z Legią.

Każde starcie Krakowa z Warszawą jest bardzo wyrównane: nawet jeden błąd w obronie, brak szarży lub strata przyłożenia mogą przesądzić o wyniku meczu. Legia zaczęła agresywnie i szybko zdobyła przyłożenie. W odpowiedzi, Juvenia najpierw wyrównała wynik po dobrej drużynowej akcji i punktach Moniki Dutki, a w ostatniej minucie meczu wywalczyła zwycięskie przyłożenie po przerwaniu linii obrony przez Polę Danilevich i jej 70-metrowym samotnym rajdzie prosto na słupy.

W najbliższym tygodniu kolejny rugbowy weekend: tym razem nasze Panie zagrają w Gdańsku!

Punkty dla Juveni: Drozd 10pkt (2 przyłożenia), Dutka 5pkt, Danilevich 5pkt, Korona 4pkt (2 podwyższenia)
Skład: A.Choczyńska, P.Danilevich, A.Drozd, M.Dutka, D.Humeniuk, A.Kaczmarek, M.Korona, J.Kucera, P.Łatak, P.Marszalik, K.Warzecha