Panie tuż za podium

Rugbistki Juvenii Kraków dotarły do półmetka rozgrwyek mistrzostw Polski. Podczas ostatniego w tym roku kalendarzowym turnieju w Rudzie Śląskiej, podopieczne Piotra Sadowskiego zajęły 4. miejsce i w "generalce" plasują się ex aequo na trzecim miejscu z Legią Warszawa i AZS AWF Warszawa.

W ten bardzo zimny, deszczowy dzień rugbistki Juvenii rozegrały pięć meczów. W fazie grupowej spotkały się z drużynami AZS AWF Syrenki Warszawa (wygrana 24:5), Black Roses Posnania (0:33) i Biało Zielone Ladies Gdańsk (5:28). Szczególnie cennym doświadczeniem były dwa ostatnie z wymienionych, bo mimo przegranych, zawodniczki mogły zweryfikować, które elementy gry udało się udoskonalić, a nad jakimi problemami wciąż będą musiały popracować w okresie zimowym.

W półfinale Juvenia ponownie spotkała się z Posnanią i rozgrywając już bardziej uporządkowane rugby, uległa 7:24

Ostatni mecz z AZS AWF Syrenki Warszawa o uplasowanie się na podium był pokazem ogromnej determinacji naszych zawodniczek i walki do ostatniego gwizdka. W tym meczu, z powodu kontuzji, szkoleniowiec miał do dyspozycji tylko jedną rezerwową, co w połączeniu z dużym zmęczeniem wpłynęło na skuteczność zespołu. W pierwszej połowie po indywidualnych błędach w obronie Juvenia straciła aż trzy przyłożenia. W drugiej części meczu z wielkim zaangażowaniem rugbistki odrabiały straty, zbliżając się do remisu. Jedna pomyłka w obronie kosztowała jednak utratę kluczowych punktów i mecz zakończył się zwycięstwem ekipy z Warszawy 22:17.

W klasyfikacji generalnej po połowie sezonu 2017/2018 Juvenia zajmuje 3. miejsce, ex aequo z zespołami Legii Warszawa i AZS AWF.