Historyczny wynik rugbistek Juvenii

Żeńska drużyna Juvenii Kraków zakończyła w sobotę sezon mistrzostw Polski, osiągając historyczny wynik. Nasze panie w trzech ostatnich turniejach plasowały się tuż za podium, dzięki czemu zakończyły rozgrywki na 5. miejscu. Tak wysoko nasze zawodniczki jeszcze nigdy nie zawędrowały!

W Gdańsku, podopieczne Piotra Sadowskiego zaczęły zmagania od wysokiej porażki z mistrzyniami oraz późniejszymi zwyciężczyniami zawodów, Biało-Zielonymi Ladies Lechia 0:50. W drugim spotkaniu 19:12 pokonały Miedziowe Lubin, a w półfinale uległy Black Roses Posnania 0:24. W starciu o brąz, krakowiankom ponownie przyszło zmierzyć się o Legią Warszawa. Dobra walka i dwa przyłożenia jednak nie wystarczyły i po przegranej 12:27 Juvenia uplasowała się na 4. miejscu.

Z turnieju na turniej widać jednak postępy, więc można liczyć. że w przyszłym sezonie zespół będzie rozumiał się jeszcze lepiej i zacznie pukać do bram pierwszej trójki. Ten sezon nasze rugbistki kończą na piątym miejscu, co jest fantastycznym rezultatem zarówno samych zawodniczek, jak i trenera!