Wicemistrzostwo kadetów!

Kadeci Juvenii Kraków pod wodzą Łukasza Kościelniaka wywalczyli wicemistrzostwo Polski w swojej kategorii. Smoki w finale rozegrali swój najlepszy mecz, ale minimalnie ulegli Orkanowi Sochaczew. O wyniku zadecydował jeden błąd, ale końcowy rezultat jest znakiem, że poziom gry krakowskiej młodzieży pozostaje na wysokim "c". Rok temu mistrzostwo, a w 2017 znów walka o złoto!

Na starcie rozgrywek młode Smoki rozgromiły Lechię Gdańsk 66:6. Drugiego dnia, już w nieco trudniejszym i bardziej zaciętym meczu odprawiły Legię Warszawa 26:8. W trzecim i ostatnim meczu eliminacyjnym krakowianie zremisowali z Budowlanymi Łódź 12:12 i tym samym zapewnili sobie awans do finału.

W decydującym spotkaniu walka toczyła się o każdy centymetr murawy. Ostatecznie jeden błąd zadecydował o tym, że Orkan Sochaczew zdobył przyłożenie. Punkty okazały się decydujące, a starcie zakończyło się wynikiem 0:7. - To był najlepszy mecz, jaki rozegraliśmy na tym turnieju. Gdyby ktoś dał ten srebrny medal pół roku temu, wziąłbym go z zamkniętymi oczami. Teraz pozostał lekki niedosyt - jak zawsze po przegranym finale, ale jestem dumny ze swoich zawodników, bo stanęli na wysokości zadania i pokazali dobry kawałek rugby! Świadczy o tym również fakt, że aż czterech naszych graczy zostało wybranych do najlepszej "15" turnieju - podsumował Łukasz Kościelniak.

Wyniki spotkań Juvenii:
RC Lechia Gdańsk - RzKS Juvenia Kraków 6:66 (0:40)
Punkty Lechia: Jopek Jakub 6.
Punkty Juvenia: Bryl Artur 16; Morus Marcin 15; Socha Aleksander 10; Madej Rafał 10; Wojtyczka Wiktor 5; Polakiewicz Mateusz 5; Cholewa Bartłomiej 5.

RC Legia Warszawa v RzKS Juvenia Kraków 8:26 (8:14)
Punkty Legia: Lysakowski Aleksander 5; Lisiecki Kamil 3.
RzKS Juvenia Kraków: Polakiewicz Mateusz 15; Bryl Artur 11.
Żółta kartka: Warzecha Jakub (Juvenia)

RzKS Juvenia Kraków v KS Budowlani Łódź 12:12 (5:0)
Punkty Juvenia: Blaski Filip 5; Morus Marcin 5; Bryl Artur 2.
Punkty Budowlani: Kwiatkowski Kacper 5; Owczarek Alan 5; Piórkowski Filip 2.

RC Orkan Sochaczew v RzKS Juvenia Kraków 7:0 (7:0)
Punkty Orkan: Szwarc Michał 5; Kocimski Igor 2.
Żółta kartka: Szymerski Dawid (Orkan).

Klasyfikacja końcowa
1. RC Orkan Sochaczew
2. RzKS Juvenia Kraków
3. KS Budowlani Lublin
4. KS Budowlani Łódź
5. RC Legia Warszawa
6. BBRC Łódź
7. RC Lechia Gdańsk
8. RC Arka Gdynia