Miniżacy, żacy, młodzicy i kadeci w II turnieju Obwarzanka

Już po raz drugi odbył się na boiskach Salwator Juvenii turniej Obwarzanka w rugby dla dzieci z Małopolski i Śląska. Na obiektach klubowych zjawiło się aż 15 zespołów, co może tylko cieszyć, bo świadczy o rosnącej popularności naszej dyscypliny. Możemy być też spokojni o przyszłość polskiego rugby, gdyż tyle zapału, ambicji, wytrwałości, woli walki i zacięcia na murawie, życzyłbym nie jednej ekipie seniorów. Wszyscy przy tym świetnie się bawili, a zmagania zakończyły się trzecią połową przy grillu i obwarzankach.

Miniżacy, grający w 2x5 minut w systemie każdy z każdym to najmłodsi uczestnicy turnieju. Mieliśmy tu do czynienia z nie lada niespodzianką, gdyż zwycięzcami okazała się drużyna Byki Kraków, czyli na co dzień, trampkarze Juvenii w piłce nożnej. Chłopcy chcieli wystąpić w turnieju, mimo braku przygotowania i znajomości wszystkich skomplikowanych zasad. Trener i rodzice wyrazili zgodę i jak widać nie popełnili błędu. Byki wygrały trzy mecze, remisując ostatni jedynie z Zenitem Kasinka Mała.

5.UKS Lider Nowy Sącz

Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii został wybrany punktujący w każdym meczu, lider i kapitan Juvenii, Mateusz Statek.

W kategorii żaków, mecze rozgrywano w grupach, każdy 2x6 minut. W każdej grupie znalazły sie 3 drużyny, z czego najsilniejsze okazały się UKS Oczko Nowy Sącz oraz Gorce Raba Niżna, które spotkały się w zaciętym i wyrównanym finale. Ostatecznie triumfowała Raba Niżna, pokonując Oczko w finale 2:1.

6.Szkoła Podstawowa nr 32 z Krakowa
Najlepszym zawodnikiem, został wybrany Marian Konstanty z UKS Oczko Nowy Sącz.

W tym samym czasie, na głównej płycie boiska trwały zmagania młodzików. Z braku zawodników grano po 10 osób, 2x10 minut na niemal regularnym boisku, jedynie zwężonym o kilka metrów po obu stronach. Najmocniejsze okazały się tu ekipy Gorców Raby Niżnej oraz Juvenii Kraków, które wygrały mecze z Karbem Bytom oraz Liderem Nowy Sącz i w bezpośredniej rozgrywce wyłoniły zwycięzcę. Po znów wyrównanym meczu, zwycięzcy z boiska schodzili rugbiści z Raby Niżnej.

4.Lider Nowy Sącz.

Najlepszym zawodnikiem został wybrany Mariusz Knowa z Gorców Raba Niżna.

Turniej zakończył towarzyski mecz kadetów. Połączone składy Juvenii i Biało Czarnych Nowy Sącz, które właśnie w takim tandemie będą walczyć o awans do Olimpiady Młodzieży, pokonały w nim ekipę Karb Bytom 20:7, nie pozostawiając gościom złudzeń.

Poza dyplomami i pucharami, każdy z młodych zawodników otrzymał symbolicznego obwarzanka, a zwycięzcom wręczone również precle 3 razy większe niż te, zwyczajne.
Turniej zakończył się wspólnym grillowaniem, a my możemy mieć tylko nadzieję, że takich imprez będzie dużo więcej, bo obserwowanie najmłodszych rugbistów to sama radość!