Młode Smoki rozbiły Ogniwo

W piątej kolejce fazy kwalifikacji mistrzostw Polski juniorów, Juvenia Kraków wysoko pokonała na wyjeździe Ogniwo Sopot 83:7.

Obrońcy trofeum mimo gry na wyjeździe zdominowali rywala od pierwszych minut. Młode Smoki zgodnie z planem wywiozły z Trójmiasta wysokie zwycięstwo. W kolejnych meczach czekają ich starcia z Pogonią Siedlce oraz Orkanem Sochaczew. Niestety Polski Związek Rugby zdecydował się zawiesić siedmiu juniorów Juvenii na te dwa spotkania oraz dwa miesiące uczestnictwa w zgrupowaniach i meczach reprezentacji U18 ze względu na nieobecność naszych zawodników na zgrupowaniu we Francji.

Kara została nałożona bez wysłuchania strony klubowej i uwzględniając tylko sprawozdanie trenera reprezentacji. Dlatego Juvenia Kraków na pewno odwoła się od decyzji w wyznaczonym terminie.

W między czasie, by nie tracić rytmu meczowego i podnosić swoje umiejętności, juniorzy zagrają wyjazdowy, sparingowy mecz z węgierską drużyną Honfoglalók RC. Starcie odbędzie się w najbliższą sobotę w Nagykőrös. Juniorzy wyjadą wraz z młodzikami już w piątek 12 kwietnia.