Dwa zwycięstwa Młodych Smoków

Udany wypad nad Bałtyk. Tak w czterech słowach można podsumować trzy dni, które spędzili juniorzy Juvenii Kraków w Trójmieście i dwa mecze rozegrane z Arką Gdynia i Lechią Gdańsk. Młode Smoki, walczyły na boisku dzień po dniu, a mimo to odniosły dość pewne zwycięstwa, które są doskonałą zaliczką na starcie rozgrywek.

W sobotę Młode Smoki stoczyły pojedynek z rówieśnikami z Arki Gdynia. Przewaga krakowian była widoczna od początku meczu, ale długo nie mogli zdecydowanie uciec rywalom na bezpieczny dystans. Ostatecznie jednak zdołali wykończyć kilka z wielu dobrze zapowiadających się akcji i zwyciężyli 38:12 (14:5).

Drugiego dnia Juvenia już zmęczona trudami pierwszego meczu przystąpiła do starcia z Lechią Gdańsk. Wyszła dość szybko na prowadzenie 7:0, ale Lechia odrobiła część strat po przyłożeniu. W drugiej połowie Smoki ponownie przedarły się jednak na pole punktowe, ustalając wynik meczu na 14:5.

Kolejny mecz Młodych Smoków odbędzie się w Krakowie 31 października, a juniorzy Juvenii zagrają przeciwko KS Budowlanym Łódź.