18 kadrowiczów Juvenii

Ostatni weekend stycznia okazał się bardzo aktywny dla zawodników Juvenii. Wszystko za sprawą licznych powołań na zgrupowania reprezentacji Polski. Przygotowania do zmagań na międzynarodowej arenie rozpoczęły seniorki, juniorki, seniorzy i juniorzy. W czterech równoległych akcjach szkoleniowych wzięło udział aż 18 zawodniczek i zawodników krakowskiego klubu!

Największe nadzieje na arenie międzynarodowej wiąże się obecnie z polskim rugby kobiecym. Na zgrupowanie reprezentacji seniorek pojechała Monika Dutka. Z kolei w Poznaniu, trenowały juniorki, prowadzone przez Łukasza Kościelniaka, do którego sztabu dołączył również trener przygotowania fizycznego Juvenii Jan Głazek. W Wielkopolsce trenowały: Marta Morus, Paulina Marszalik, Laura Uroda, Beata Juszczak, Diana Humeniuk, Julia Druzgała i Ania Nawara.

W Warszawie odbyło się łączone zgrupowanie i sprawdziany reprezentacji Polski seniorów w rugby 7 i 15. Trenerzy Duayne Lindsay i Andrzej Kozak powołali na tę konsultację Arkadiusza Korusiewicza i Michała Jurczyńskiego. W Gdańsku, z kadrą juniorów trenowali natomiast: Marcin Morus, Mateusz Polakiewicz, Artur Bryl, Jakub Syska, Kuba Kijak, Andrzej Maciuk, Michał Szwarc i Jacek Kozioł.

Siła Smoka jest Biało-Czerwona!