XI Turniej Obwarzanka - dzieciaki na medal

W niedzielę 19 maja na stadionie Juvenii Kraków rozegrano XI Turniej Krakowskiego Obwarzanka dla dzieci i młodzieży. Na starcie w czterech kategoriach wiekowych zmierzyły się aż 22 drużyny. Przy zmiennej pogodzie rywalizacja toczyła się w doskonałej atmosferze, a zarówno zawodnikom, trenerom, jak i obecnym rodzicom uśmiech nie schodził z twarzy od początku do końca zmagań.

W kategorii mikrusa wystąpiło pięć drużyn w tym dwa składy Juvenii Kraków, skład Rudy Śląskiej oraz zespół NHRK. Grano każdy z każdym, nie licząc punktów, gdyż w tej kategorii każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal za udział w turnieju.

W kategorii mini żaka zwyciężyła drużyna NHRK Kraków, wyprzedzając na podium Akademię Hegemon, krakowskie Smoki oraz cztery inne zespoły uzupełniające tę najliczniejszą kategorię.

Wśród sześciu zespołów żaków najlepsi okazali się goście z zagranicy, którzy przyjechali do nas z czeskiego Havirova. Z kolei wśród czterech drużyn młodzików bezkonkurencyjni okazali się gospodarze, którzy nie dali przeciwnikom zdobyć żadnych punktów, sami zapisując ich na swoim koncie aż 72.

Na najlepszych czekały puchary i medale. Wszystkie drużyny otrzymały piłki od naszego partnera technicznego firmy Gonga. Na wszystkich uczestników czekały również tradycyjne krakowskie obwarzanki oraz lody ufundowane przez kolejnego partnera firmę Lodove. Nie zabrakło również tradycyjnego grilla oraz pysznych wypieków przygotowanych przez rodziców.
Turniej współfinansowany był ze środków miasta Kraków. Dziękujemy wszystkim drużynom za sportową walkę i zapraszamy na jesień!